Oczyszczalnia ścieków przy domu

Ucieczka od zatłoczonych miast i wybranie spokojnego życia na prowincji to świetna rzecz. W naszym kręgu cywilizacyjnym przełom dziewiętnastego i dwudziestego stulecia to okres intensywnego przemieszczania się ze wsi do miast. Obecnie wielu analityków wskazuje, że w zamożnych krajach będzie następował odwrotny proces. Postawienie domu na wsi posiada wiele zalet. Najważniejszym atutem takiej decyzji jest rzecz jasna poprawa zdrowia.

Na prowincji powietrze jest mniej zanieczyszczone przez spaliny, a tempo życia zdecydowanie wolniejsze, przez co codziennie doświadczamy mniej stresu. Jeśli mieszkanie na wsi wiąże się również z hodowlą i uprawianiem ogródka, zdrowa i naturalna dieta z pewnością dobrze wpłynie na zdrowie. Niestety, życie na uboczu posiada kilka wad. Wszystkie dotyczą dostępu do udogodnień. Na prowincji często nie ma dostępu do kanalizacji, przez co niezbędna staje się domowa oczyszczalnia ścieków.

Napisał: Zepter
Przydomowe oczyszczalnie ekologiczne to dość kosztowna inwestycje, jednak każda wydana na nie złotówka jest tego warta. W takiej oczyszczalni następują dwa procesy uzdatniające ścieki. Najpierw następuje etap mechaniczny, w którym odpady leżakują w specjalnych osadnikach. W trakcie tego procesu następuje fermentacja i podział odpadów na płynne i stałe. Drugi etap wykorzystuje tlen, aby ostatecznie rozłożyć nieczystości.

Sprawdź też

Chłód i ciepło - osuszacze, wentylatory, nagrzewnice

wentylator
Technologia wykonała duże, duże postępy w ostatnim wieku. Ludzie wiedzą dziś dzięki niej panować praktycznie nad dowolnym żywiołem: mamy melioracje, świetne okręty transportowe, wojenne i inne. Wyjmujemy spod ziemi surowce naturalne, wiercąc korytarze kilka kilometrów pod powierzchnią. Posiadamy systemy grzewcze, które niemal w stu procentach użytkują energię spalania, nie wspominając już o tym, że ogniska, jakie dawno temu należało krzesać krzesiwem albo deseczkami, obecnie może rozpalić dziecko przy pomocy zapalniczki. Jest jeszcze powietrze – najbardziej wymagający do opanowania żywioł, równie groźny w nadmiarze, jak wszystkie pozostałe, choć najtrudniej uchwytny.


Przydomowa oczyszczalnia może być także zbudowana w formie toalety kompostowej. To urządzenie, które transformuje nieczystości w cenny kompost. Doskonała propozycja dla każdego, kto prowadzi gospodarstwo rolne i pragnie ekologicznie nawozić swoje pola i jednocześnie szybko pozbywać się fekaliów.

Biologiczne oczyszczalnie cechują się wysokim stopniem ekologiczności, co musi przekonać do ich budowy każdego człowieka, który pragnie dbać o środowisko. konstrukcja takiej instalacji to skomplikowana sprawa i dochodzi jeszcze konieczność przestrzegania wielu norm krajowych i unijnych, dlatego opłaca się zatrudnić specjalistyczne przedsiębiorstwo, które trudni się stawianiem oczyszczalni.
13-02-28 12:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.