Czym jest żywność ekologiczna

Dobroczynne właściwości żółtego sera
Napisał: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Źródło: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Od jakiegoś czasu furorę w supermarketach robią tzw. „kramy eko”. To półki, gdzie wyszukać można tylko produkty ekologiczne. Kilkadziesiąt lat temu nikt o czymś takim nie mówił. Co zatem się stało?


W produkcji produktów spożywczych używano wcześniej zdecydowanie mniej chemii niż dziś. Coś co było jeszcze jakiś czas temu normalne, dziś już łapie się w kategorię „żywność ekologiczna”. Niestety, masowa produkcja, modyfikacje i inne „poprawki” wymuszają na nas poszukiwanie dobrych produktów.

Najlepiej tak właściwie znaleźć jedno, dobre miejsce, gdzie można zaopatrzyć się w zdrową i dobrą żywność ze sprawdzonego źródła. Poszukajmy, może niedaleko mamy niewielki kiosk z warzywami dostarczanymi przez lokalnych rolników. Możemy nawet wybrać się do jakiegoś gospodarstwa i tam kupować jedzenie - część rolników od pewnego czasu już pozwala na zakupy, które robimy w sposób od lat już znany za naszą zachodnią granicą. Przybywamy do gospodarstwa, zabieramy skrzynkę i idziemy między zagony zbierając to, na co mamy chęć. na koniec płacimy, zazwyczaj mniej niż za supermarketową żywność „bio”.

Można też zauważyć pewną tendencję - mianowicie produkty ekologiczne są teraz na czasie. Nie idzie wyłącznie o żywność, ale też ciuchy, torby, obuwie, kosmetyki, AGD i właściwie wszystko co nas otacza. Widać, że jeśli coś ma metkę „eko” od razu jest rozchwytywane , a dodatkowo jeszcze o wiele droższe niż „zwykłe” produkty. Nie jest to zła czy szkodliwa moda, szkoda jednak, że jest mnóstwo osób, które nie zwróciłyby nigdy uwagi na metodę uprawy roślin czy hodowli zwierząt, albo też produkowania innych produktów - gdyby to nie było modne. Miejmy nadzieję, że ta moda nie minie i żywność ekologiczna będzie często gościć na naszych stołach (Ekoj.pl sklep internetowy).
12-06-22 10:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.