Domowy trening – bieżnia, czy orbitrek?

Wszyscy wiemy, jak ważny jest aktywny tryb życia. Jak jednak trenować, kiedy żyjemy w nieustannym pośpiechu i brakuje czasu na wyjście na siłownię? To proste! Należy zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „bieżnia treningowa, czy orbitrek?”
Zdrowie kobiety
Napisał: jerine / http://www.flickr.com


Bieżnia treningowa Niezwykle popularnym rządzeniem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez ograniczeń w warunkach domowych. Należy zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Ćwicząc na bieżni spalamy tkankę tłuszczową, redukujemy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Ćwiczenia oddziałują również na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków. Dobrym wyborem jest bieżnia elektryczna. Ten rodzaj bieżni umożliwia łatwiejszy i naturalniejszy bieg oraz marsz. Dodatkowo możemy łatwo zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie da się powiedzieć o bieżni magnetycznej. Został jeszcze wybór producenta – chcemy wszak zakupić solidne, które będzie pracowało przez długi czas. Trzeba tu zaznaczyć, iż bieżnia Kettler to świetny wybór. Kettler cieszy się sporymm zaufaniem i zapewnia wysoką jakość swych produktów.

Trenażer Może trzeba jednak zastanowić się nad kupnem orbitreku? Te urządzenia mają w sobie wiele zalet, które należy zauważyć. Trenażer mniej obciąża stawy, zmniejsza się więc ryzyko urazu. Dodatkowo, ćwiczenia na orbitreku angażują także mięśnie ramion, pleców oraz klatki piersiowej. Jeżli nie chcielibyśmy wydać jednak zbyt dużo pieniędzy, dobrym wyborem jest orbitrek magnetyczny. To urządzenie przeważnie jest tańsze od trenażerów innego typu, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.


Sprawdź też

Może warto jednak pomyśleć nad kupnem trenażera

siłownia
Napisał: iStock.com
Źródło: iStock.com
Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jak jednak trenować, kiedy żyjemy w nieprzerwanym pośpiechu i brakuje czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Trzeba zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się odpowiedzieć na pytanie „bieżnia magnetyczna, czy orbitrek?”
Napisał: G.S.
12-06-04 13:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.