Fotografia ślubna i katalogowa - jakie są różnice?

Coraz więcej osób decyduje się na profesjonalne sesje zdjęciowe. W dobie internetu publikuje się bardzo dużą ilość zdjęć. Chcemy pokazać rodzinie oraz znajomym to, co lubimy, w jaki sposób przebiegał nasz urlop lub w jakim lokalu byliśmy na imprezie. Kobiety chwalą się swoimi dziećmi lub robią sesje zdjęciowe, aby pokazać własna osobę w innym świetle.

Gdzie znaleźć profesjonalnego fotografa?

Jednym ze źródeł zrzeszających fotografów jest strona maxmodels. Znajdziemy na niej amatorów oraz fachowców. Jeśli nie mamy ochoty szukać fotografów w internecie powinniśmy sprawdzić miastowe usługi. W wielu przypadkach przy ośrodkach kultury istnieją koła fotografów. Fachowy fotograf na pewno powinien mieć własne portfolio, które jest wstawione na jego stronie lub gdy ma miejsce spotkanie twarzą w twarz w formie albumu. Podczas wizyty powinno się przedstawiać cenę usługi. Sesja fotograficzna w Warszawie w stosunku do okazji jest w przedziale cenowym 2 tysiące w górę.

Pamiętajmy o opisaniu fotografowi, czego czego chcemy się po nim spodziewać to da podstawy do zaproponowania ceny. Przeglądając portfolio mamy obowiązek sprawdzić czy fotografie nam pasują. Jeżeli nie widzimy siebie na miejscu osób fotografowanych przeważnie oznacza to, że poziom fotografa nam nie odpowiada. Za dużo photoshopa negatywnie wpływa na specyfikę i jakość zdjęcia chyba, że jest to abstrakcja. Fotografowie wykorzystują różne style np. sesja w plenerze lub fotografia artykułów. Należy zapoznać się z profilem takiej osoby, aby poznać predyspozycje i możliwości.

Typy najczęściej wybieranych sesji
fotografia   Międzyzdroje
Napisał: DCN Gallery
Źródło: DCN Gallery
Najbardziej rozchwytywaną formą sesji jest fotografia modelek. Organizacje chcą mieć modelki w reklamach akcesoriów, ponieważ przyciągają uwagę odbiorców. Nie tylko płci przeciwnej. Kolejną popularną formą są fotografie ślubne. Nowożeńcy chcą upamiętnić te wspaniale wspomnienia na zdjęciach. Oferowane sesje odbywają się najczęściej w pięknych krajobrazach oraz dokumentują przebieg całego wesela. Fotografujemy także kobiety podczas ciąży, chrzciny lub komunie święte. Fotograf pojawia się na każdej ważnej uroczystości, aby uchwycić niezapomniane chwile. Do innych dość często wybieranych sesji należy choćby fotografia produktowa w Warszawie.

A gdy chcemy wziąć ślub? Znanych ślubnych fotografów powinno się zatrudnić nawet dwa lata wcześniej. By nie przejmować się datami, dobrze jest rozpocząć poszukiwania tuż po wynajęciu miejsca wesela. Z tego powodu, że wszystko robimy w Internecie, poszukiwanie autora zdjęć powinniśmy również zacząć w wyszukiwarce internetowej.

Dobre portfolio

Umiejętności fotografa poznajemy dzięki portfolio. Oprócz ślubnych ilustracji może też znajdować się tam fotografia katalogowa i reklamowa. Przede wszystkim warto zagłębić się w zbiór zdjęć, jeśli styl nie pokrywa się z naszymi wymaganiami, jeśli mamy wątpliwości – wychodzimy ze strony.

Ciekawe fotografie, niekonwencjonalne, ładnie wyretuszowane – to dobre znaki. Niezależnie od tego, czy nie bierzemy ślubu kościelnego, powinniśmy ocenić jakość zdjęć w kościele. To naprawdę trudne dla fotografa i jeżeli nie ma z tym trudności, to oznacza, że poradzi sobie ze wszystkim.

Szalona ślubna sesja Niektórym parom zależy na klasycznych zdjęciach bez ekstrawagancji, inni chcą zademonstrować swoje poczucie humoru i przy okazji chcą być oryginalni. Gust fotografa powinien być odpowiedni do pary planującej ślub. Nie każdy chce sentymentalnej sesji wśród zieleni. Jeżeli fotograf ma kilka koncepcji na dobrą sesję, której życzą sobie narzeczeni, to jest szansa, że zdjęcia będą udane.

Sprawdź też

Rozwój dziecka dzięki rysowanie

Matka z dzieckiem
Napisał: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Kolorowanki dla dzieci do wydrukowania dostępne są na wielu stronach. Można je ściągnąć i wydrukować, a potem w nich rysować. Jest to prosty sposób na ciekawą zabawę dla malców. Zarazem może się ono bawić i uczyć w tym samym momencie.


Sprzęt fotograficzny

fotografia ślubna
Jeśli nie nic nie wiemy o sprzęcie fotograficznym, szczegółowe wypytywanie nie ma sensu. Dobrze jednak dowiedzieć się się dla zasady, czy fotograf robi zdjęcia lustrzanką cyfrową i czy ma zapasowe akcesoria. Dla klientów interesujące jest, czy nie skończy się nagle pamięć w aparacie i czy w przypadku awarii, zapasowy sprzęt. To wszystko w kwestii sprzętu. Ceny fotografii

Ceny są różnorodne i zwykle nie tak łatwo je zrozumieć. U części z nich zdjęcia ślubne są wycenione na tyle, co fotografia ślubna w Warszawie, inni życzą sobie wyjątkowo mało. Dobry sposób to sporządzenie listy wymogów, czyli jak długo fotograf ma spędzić na weselu, czy i kiedy państwo młodzi życzą sesję i tak dalej – fotograf dzięki temu może wycenić swoją ofertę.
Źródło: http://www.pphoto.pl
Napisał: S.S.
13-01-07 15:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.