Ubrania piłkarskie

Na świecie jest bardzo dużo różnych dyscyplin sportowych i stale powstają nowe. Jeżeli chodzi o sporty drużynowe bez wątpienia najbardziej popularną dyscypliną w skali świata jest piłka nożna. Popularność tego sportu zwykle przejawia się oglądaniem rozgrywek w telewizji, niektórzy jednak decydują się na czynne uprawianie tego sportu. Zazwyczaj w piłkę nożną dla własnej przyjemności grają najmłodsi i młodzież, szczególnie że na zajęciach wychowania fizycznego w szkole ta dyscyplina niezwykle często się przewija. Dużo dzieci marzy wówczas o pracy w charakterze zawodnika piłki nożnej. Jak we wszystkich innych dyscyplinach, także w piłce nożnej obowiązują typowe dla niej elementy ubioru. Spodenki piłkarskie różnią się od tych, w jakich gra się w koszykówkę czy inne sporty. Elementy ubioru do piłki nożnej zmieniały się na przestrzeni lat.


beMeister,  zestaw akcesoriów wspomagający trening piłkarzy
Napisał: beMeister
Źródło: IMPIRE
Obuwie
W piłce nożnej obuwie posiada niezwykle ważną rolę. Musi nie tylko dawać zawodnikowi dobrą przyczepność do murawy, ale także pozwolić mu kopnąć piłkę z właściwą siłą. Do tego celu wyprodukowano korki, a więc obuwie sportowe z typowymi wypustkami na podeszwie. Buty te także ewoluowały, korki, z początku z gumy, były integralną częścią buta. W kolejnych latach stworzono tak zwane wkręty, a więc buty z metalowymi korkami wkręcanymi w podeszwę, które w szybkim tempie rozpowszechniły się jako profesjonalne buty do grę w piłkę.


Spodenki, ochraniacze
Podobnie jak wszystkie inne części odzieży, również powinny być dostosowane indywidualnie do wymagań sportowca. Piłkarskie spodenki wykonane są z charakterystycznego przewiewnego materiału. Na boisku do piłki nożnej kolejnym bardzo ważnym elementem są ochraniacze piłkarskie. one mają za zadanie chronić łydki piłkarza przed różnorodnymi kontuzjami, głównie przed skutkami kopnięć i wślizgów pozostałych zawodników. Najlepiej jest wybierać akcesoria znanych firm, gdyż jest wówczas większe prawdopodobieństwo, że zapewnią właściwy poziom bezpieczeństwa podczas gry. W tym wypadku wyższa cena niejednokrotnie faktycznie wiąże się z jakością. Dzięki ochraniaczom profesjonalnym i początkującym piłkarzom udaje się uniknąć groźnych urazów.
13-07-05 11:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.