Żywność ekologiczna jest w Europie ,a także na całym świecie coraz to bardziej doceniana. Niemal szturmuje ona co niektóre sieci sklepów. Może ona w niezwykle nieodległej przyszłości wyznaczyć zasady zdrowego odżywiania się w nowoczesnym społeczeństwie. Staje się ona dobrą alternatywą dla mniej zdrowych produktów. Smakowite pomidory bez pestycydów czy jabłka pozbawione chemii to jednak owoce dziś zdecydowanie za rzadko spotykane produkty na rynku w wielu polskich miastach.
warzywa
Napisał: Mike Licht
Źródło: http://www.flickr.com
Produkty ekologiczne od Ekoj.pl są jednak kluczowe dla stanu zdrowia od najwcześniejszych lat życia, z takiej przyczyny trzeba zainteresować się nimi intensywniej. Jak jednak znaleźć ciekawy sklep z ekologiczną żywnością i czego na jej temat warto się wcześniej dowiedzieć?

Sprawdź też

Wyroby zdrowe

warzywa
Napisał: Javier Ignacio Acuña Ditzel
Źródło: http://www.flickr.com
obecnie coraz większa liczba osób kładzie nacisk na to, jakie wyroby żywnościowe nabywa. Dużo większy nacisk niż kiedyś kładzie się na wartości zdrowotne produktu, a nie jedynie na jego walory smakowe czy wygląd. Takie warunki spełnia tak zwana żywność ekologiczna. Tym określeniem nazywa się wszelkiego typu produkty otrzymane sposobami naturalnymi w rolnictwie.


Dobra żywność ekologiczna jest w większości wypadków pozyskiwana sposobami rolnictwa ekologicznego, w pełni sprzyjającego środowisku. Ma ona zapewniać wielką ochronę stanu zdrowia społeczeństwa zamieszkujących wielkie miasta oraz gwarantować zupełne zachowanie pewnej stałej równowagi ekonomicznej ,jak również ekologicznej między licznymi wioskami, a ekspansją miasta. Przyczynia się ona do znaczącego zmniejszenia różnic w zarobkach między rolnikami, a ludnością miejską. Uczy także wielkiej dbałości o ekologię i uświadamia skalę problemów ze środowiskiem naturalnym, z którymi wszyscy muszą się dziś niestety borykać.

Takie rolnictwo nastawione jest na wyeliminowanie wszelkich nawozów sztucznych z roślin uprawnych, które to służą człowiekowi i zwierzętom za cenne źródło pokarmu. Wiele przykładów wzmiankowanych upraw można wyszukać w necie wpisując przykładowo zapytanie dotyczące upraw ekologicznych. Pomóc może również hasło: żywność ekologiczna.

warzywa
Napisał: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
W czasach pogoni za pieniądzem i lawinowego obniżania kosztów produkcji ogromna ilość owoców i warzyw gubi własne smaki, co przekłada się na ich wartość odżywczą. Większość sklepów sieciowych wyparła jakiś czasem naturalną żywność jej tanimi produktami zastępczymi, które według naukowców okazują się być niezwykle niebezpieczne dla człowieka. Tym lepiej, że ta po raz kolejny powraca do łask i jest dostępna już dla najmłodszych. Ekologiczne mleko dla niemowląt jest tego dobrym przykładem. Jest to bowiem świetny wybór, który mnoży szansę na odpowiedni rozwój każdego dziecka oraz daje możliwość uniknąć szkodliwej chemii dodawanej do rozlicznych produktów mlecznych.

Mleczko dla dzieci, takie jak dla przykładu Holle, jest o wiele bardziej polecane przez specjalistów i lekarzy od dużej ilości podobnych produktów, które da się dostać w zupełnie normalnym supermarkecie (więcej info).

Mimo wzrostu popularności żywności ekologicznej, wciąż względnie mało marketów w Polsce jak na razie oferuje we własnym asortymencie ogromną ilość doskonałych jakościowo produktów ekologicznych. Alternatywą dla zakupów w sklepach może okazać się więc Internet. W celu zapoznania się z bogatą ofertą zdrowych produktów dobrze jest odwiedzić chociażby ekologiczny sklep internetowy.
13-11-03 19:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.