Zdrowe i porządne buty dla piłkarzy i biegaczy

Starsi ludzie często bez ustanku utyskują na nowe czasy. Dawne lata były świetne, a obecne, jakie przyniosły komputery, rozwój technologii i współczesne wynalazki, są złe, bo komputeryzacja odbiera miejsca pracy ludziom, którzy dawniej musieli mieć o wiele więcej na głowie, a dodatkowo mawiają, że elektronika rozleniwiają i ogłupiają. W paru kwestiach trzeba im przyznać rację: społeczeństwo stało się dość mozolne, coraz mniej młodych osób ćwiczy dla czystej frajdy. Z drugiej strony przyjrzyjmy się produktom, jakie nowoczesne możliwości dały sportowcom i temu, o ile wygodniej, bezpieczniej i korzystniej podchodzić do tego typu zajęć jak futbol czy bieganie.

Napisał: Sport-shop.pl
Najważniejsze w wymienionych dwóch sportach są nogi. Nie raz zdarzało się, że po kilku latach wymagającego treningu w niedopasowanym obuwiu sportowcy poczynali się skarżyć na chroniczne bolesności i zwyrodnienia, przez co poważne podejście do treningów skłoniło później zdrowych ludzi do porzucenia pewnych ścieżek w nadchodzącym życiu. Obecnie dzięki właśnie dokładnym badaniom, postępie w wiedzy na temat biomechaniki i elektronice mamy dostęp do efektów: znakomitych butów do joggingu, gry w futbol na trawie czy na hali.

Typowym, solidnym i wygodnym rozwiązaniem dla piłkarzy, które przy tym nie każe wyciskać końcówek zaskórniaków z dna portfela, są buty Adidas F5, jakie własną popularność zawdzięczają Messiemu. Mają bardzo wygodną sylwetkę i niezwykle dogodne rozmieszczenie wypustek w podeszwie – a przecież one są najważniejsze w kopaniu piłki na wyposażonym w murawę boisku. Korki F50, czyli cała seria obuwia piłkarskiego przeznaczona dla młodych gwiazd jest osiągalna już za nie tak wielkie pieniądze – w sieci obuwie to osiągalne jest w granicach dwustu złotych; może to być dużo, ale lepiej wyłożyć pieniądze na rzeczywiście dobre buty, jakie, po pierwsze, szybko się nie zniszczą, a po drugie, nie spowodują niechcianych zwyrodnień stopy ani paskudnych odcisków.

Bieganie
Napisał: iStock
Źródło: iStock
Technologia i szczegółowe badania pracy stopy w różnego rodzaju obuwiu skutkowały też powstaniem znakomitych butów dla biegaczy – Asics Gel Pulse 4. Są to buty, których najistotniejszym zadaniem jest łagodzenie uderzeń, których doznaje noga w zetknięciu z twardym podłożem podczas biegania, a ich wykonanie i wykorzystane materiały zapewniają solidność na wiele sezonów.
Napisał: Arek
13-04-17 09:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.