Telewizory plazmowe, LCD i LED – który z nich jest najczęściej kupowany?

Już czas aby zmienić telewizor na nowy? Wahasz się czy zakupić telewizor z działu telewizory plazmowe, telewizory led czy telewizory LCD? Przedstawione informacje pomogą Ci w wyborze, wskazują one wady i zalety różnego typu telewizorów. W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących konkretnych modeli zobacz również ofertę jaką ma sklep internetowy rtv.


Przy doborze telewizora ważna jest przekątna ekranu, jasność oraz trwałość.
Niekiedy możemy sugerować się marką, najbardziej znane są telewizory panasonic, tv samsung, telewizory lg, które przedstawiają od niedawna najnowsze telewizory 3D, jak również często kupowane są telewizory sony.

Często występującą wadą telewizorów plazmowych jest powstawanie lokalnych wypaleń na powierzchni ekranu. Występuje to przy zbyt długim wyświetlaniu tego samego najczęściej białego logo stacji telewizyjnych. Producenci plazm aby zapobiec temu stosują powolne, nie zauważalne dla odbiorcy przesuwanie obrazu w telewizorze.
W matrycach telewizorów LCD wypalają się najczęściej pojedyncze piksele, podczas gdy w plazmach są to całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf
Napisał: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.
W telewizorach LED dzięki technice działania diod i obszernym wachlarzu kolorów obraz jest niezwykle wyraźny. Telewizory te mają niezwykle realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz półcieni. Ważną zaletą telewizorów wykonanych w technologii LED jest duża stabilność obrazu. Pobór energii w danych telewizorach jest znacząco mniejsze, a trwałość ekranów LED zdecydowanie jest większa od trwałości jakie mają ekrany LCD.

Wraz ze wzrastającą popularnością kina 3D, nadeszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w zwykłych telewizorach. Z pewnością minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce standardem, jednak na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory mają je w swojej ofercie firmy Samsung, LG oraz Panasonic

Specyfikacje i opisy techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na bazie parametrów nie jest łatwym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją udanego zakupu.

Telewizory marki Philips
Napisał: Philips
Źródło: Philips
Wybór wielkości odbiornika zależy od tego, jakie masz potrzeby, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując nowy telewizor czy inny zwróć szczególną uwagą również na format obrazu. Najczęściej spotykane formaty to format panoramiczny i format tradycyjny. Dodatkowo ważna jest również jego rozdzielczość - im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany na ekranie. Od tego parametru zależy jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych parametrów jak na przykład jasność, kąt widzenia, czas reakcji matrycy i częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Za każdym razem powinien być dobrze zaplanowany, aby zakupiony sprzęt służył ci przez lata.

Źródło: www.taniomania.pl
05-06-15 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.