Rower - w jaki sposób wybrać właściwy model?

Jazda na rowerze zalicza się do czynności chętnie wykonywanych. Nie jest bowiem potrzebny wielki wysiłek, by móc rozkoszować się ruchem na świeżym powietrzu. Rower stanowi także dobry sposób na szybsze poruszanie się. Jest również korzystnym zamiennikiem dla pojazdów silnikowych – jazda na rowerze jest nie tylko ekologiczna, ale także znacznie bardziej korzystna dla zdrowia człowieka. Wybór odpowiedniego typu i modelu sprzętu zależeć będzie przede wszystkim od tego, na jakim terenie będzie wykorzystywany. Na przykład do jeżdżenia na długie dystanse przeznaczone będą modele takie jak Kross Trans Global. Poza tym występują rowery dla kobiet, mężczyzn i dzieci.


Typy rowerów

Jest bardzo wiele typów rowerów. Najważniejszy podział jednak wyróżnia cztery rodzaje. Pierwszy z nich to rower górski. Jak sama nazwa mówi, stworzony jest do jazdy po terenach o zróżnicowanych nachyleniach i nierównych nawierzchniach. Ponadto jest to na dzień dzisiejszy najchętniej wybierany rodzaj sprzętu rowerowego w kraju. Sprzęt tego rodzaju przeznaczony jest także do jazdy wyczynowej. Jednym z modeli takich rowerów jest Kross Evado 1.0. Następnym rodzajem jest rower szosowy. Służy do poruszania się po trasach jak najbardziej prostych, w większości przypadków utwardzonych. Zwany jest popularnie szosówką. Cechą charakterystyczną takich rowerów jest kierownica – skierowana ku dołowi. Następnym z rodzajów jest rower turystyczny. Rodzaj ten służy do przebywania wielokilometrowych odległości, jest więc (sprawdź) wykonany z odpornych surowców. Kolejnym typem jest rower miejski, który ostatnio stał się niezwykle powszechny, szczególnie w dużych miejscowościach. Do modeli w tej grupie zaliczyć można model Kross Flex 1.0..

Gdzie szukać roweru?

Co najważniejsze, nie należy kupować rowerów w wielkopowierzchniowych sklepach, pomimo że ich oferta pod tym względem często jest bardzo szeroka, a ceny zachęcające. Rowery oferowane w tego rodzaju sklepach w zdecydowanej większości wytwarzane są z niedrogich materiałów o niewielkiej odporności Elementy tych produktów bardzo często i szybko się psują. Poza tym bardzo częstą cechą takich rowerów jest >> pod tym linkiem ich wielka masa, co negatywnie wpływa na użytkowanie. Nowy sprzęt należy nabyć w specjalistycznym sklepie firmowym. Pomimo że koszty w takim sklepie nie zawsze będą kusząco niskie, można być pewnym, że sprzęt jest trwały i wysokiej jakości.
17-10-11 12:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.