Gry bitewne uczą strategicznego myślenia

W epoce triumfu Internetu gry planszowe odeszły nieco do lamusa. Niegdyś wszyscy członkowie rodziny grali w Chińczyka, szachy czy Warcaby. Dziś rozgrywki ograniczają się do myszki i ekranu komputera. I nie bawią się przy nich już całe pokolenia. A szkoda. Gry planszowe bowiem mają moc oddziaływania na rozwój ludzkiego umysłu. Doskonałym przykładem są gry bitewne jak Warhammer Fantasy Battle.

Gra planszowa - Warhammer
Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
Warhammer Fantasy Battle – zabawa, która uczy

Ta gra bitewna opiera się na skutecznym kierowaniu armią podczas konfliktu zbrojnego z wykorzystaniem różnych scenariuszy. Gra jest tak wciągająca, że na dzień dzisiejszy dostępna jest już jej 8. edycja, a w sieci można znaleźć dotyczące jej fora. Taki scenariusz można było przewidzieć. Warhammer Fantasy Battle to nie tylko rewelacyjna zabawa, która nadzwyczajnie absorbuje, ale przede wszystkim gra bitewna kształcąca strategiczne myślenie. A przecież myślenie strategiczne to istota podejmowania szybkich i pożądanych decyzji. Dzięki niemu przekrojowo postrzegamy problemy oraz zdołamy dać im radę w niespotykany sposób. Różne scenariusze Warhammer Fantasy Battle wpajają, że nie istnieje jedna wyjątkowa droga, tak samo jak nie ma tylko jednego idealnego wyjścia z sytuacji.

Gra planszowa - Warhammer Inwazja
Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
Warhammer Inwazja – karciana strategia

Nie tylko gry planszowe wyrabiają większą efektywność strategicznego myślenia. Optymalnym do tego narzędziem jest karciana gra Warhammer Inwazja. Jej akcja| odbywa się się w świecie Warhammer Fantasy Battle. Jest ona tak popularna, że powstały nawet Otwarte Mistrzostwa Polski w ten rodzaj gry. Miłośnicy Warhammera Inwazji mówią, że charakteryzuje ją nadzwyczaj energiczna, niemożliwa do zaplanowania gra, w której nie brakuje niepowtarzalnych zwrotów akcji. na dodatek nie ma tam szans na nudę, ponieważ każda minuta gry jest niepowtarzalna. Jednak najistotniejszym kryterium kupna tej gry bitewnej jest wspomniany ogromny wpływ na ukształtowanie strategicznego myślenia.

Strategiczne myślenie niezbędne w biznesie

Często się w ostatnim czasie mówi się o istocie strategicznego myślenia w biznesie. Funkcjonuje wiele firm oferujących szkolenia wyrabiające nawyk strategicznego myślenia. Bardzo często za swe usługi żądają znacznych kwot. A wystarczy sprawić dziecku grę bitewną. Niech obmyślanie strategii stanie się nawykiem, który zaprocentuje.
12-07-24 12:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.