Kupujemy akcesoria do naszej kuchni

Naczynia marki Silit z powłoką Silargan®
Napisał: Silit
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Mamy już meble kuchenne oraz sprzęt agd do naszego gniazdka, a teraz czas zastanowić się nad wyborem ważnych dla każdego wielbiciela smacznej kuchni elementów wyposażenia. W tym celu trzeba odwiedzić sklep, który oferuje ekskluzywny sprzęt AGD, by do naszej pięknej nowej kuchni dokupić wyposażenie, które nie tylko będzie estetyczne, ale okaże się praktyczne i bezproblemowe w użytkowaniu. Na pociechę dodajmy, że wybór tego typu sprzętu jest obecnie ogromny.

Garnek – podstawa gotowania
Bez względu na to, czy posiadamy płytę elektryczną, indukcyjną czy tradycyjną kuchenkę gazową, podstawą dobrej kuchni są wysokiej jakości garnki (np. żeliwne kolorowe garnki) do przyrządzania potraw. Tu niezawodne okazują się garnki żeliwne, które mają tę przewagę nad garnkami teflonowymi, że są trwalsze i zdrowsze. Nowoczesny garnek żeliwny właściwie pielęgnowany może służyć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Oferta firm specjalizujących się w produkcji tych garnków jest szeroki, wiele garnków ma uchwyty przystosowane do używania ich w piekarniku oraz nienagrzewające się (taką pokrywkę możemy złapać bez rękawicy) oraz wewnętrzną powłokę adhezyjną, zabezpieczająca przed uszkodzeniami. Garnki żeliwne nadają się również do mycia w zmywarkach, gdyż przeważnie wyprodukowane są ze stali nierdzewnej. Wybierając garnek do płyty indukcyjnej, musimy to zaznaczyć sprzedawcy, bo muszą być one ferromagnetyczne. W gotowaniu wody nieodzowne są czajniki, zarówno tradycyjne, ze stali nierdzewnej z gwizdkiem, jak i elektryczne.

Arsenał nożownika
Żaden maniak domowego pichcenia nie wyobraża sobie przyrządzania potraw bez ostrych i poręcznych noży. Od razu warto kupić cały ich zestaw, bo wyprodukowano jeszcze noża uniwersalnego, który nadawały się do krojenia wszystkich składników dania. Zestaw podstawowy liczy ok. 5 sztuk, a w wersji rozszerzonej nawet 20, lecz przyjmijmy, że mając 5-7 noży damy sobie już w kuchni radę. Kupujemy noże ze stali nierdzewnej, najlepiej wraz ze stojakiem lub blokiem, który jest niezwykle praktyczny, bo poręcznie sięgnąć po nóż podczas krojenia składników potrawy. Dokupmy od razu dobrą deskę i ostrzałkę. Sklep z ekskluzywnym AGD najłatwiej znaleźć w Sieci, wpisując w w Google np. frazę: noże garnki żeliwne. Wiele sklepów stacjonarnych ma swoje odpowiedniki w Sieci i to tylko od nas zależy, czy wolimy zakup online, czy będziemy woleli chwycić nasze akcesoria kuchenne do ręki i ocenić ich jakość i design.
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Napisał: A.T.
13-02-04 16:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.