Czy w ogóle da się zrobić w dzisiejszych czasach karierę w świecie muzyki?

Świat niemalże zwariował na punkcie programów muzycznych - mowa akurat w tym momencie o tych programach, które tak jakby pomagają w szukaniu gwiazdorów, wspaniałych piosenkarzy. Zasadniczo osiągnięcie wielkiego sukcesu nie jest realne, nawet w USA, lecz naturalnie w bardzo dużym błędzie są osoby, które twierdzą, że programy typu Idol i tak nic nie dadzą. Bez paniki - jeżeli ktoś umie fajnie śpiewać, a na dodatek cechuje się niesamowitą charyzmą, pewnie ma spore szanse na zaistnienie.
muzyka
Napisał: Justin Higuchi
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w żadnym razie nie można myśleć, iż takowe programy są wyłączną szansą na choćby niewielki sukces. Może rozumowanie typu: dobra muza tak czy siak się obroni jest trochę infantylne, bo każdy diament należy oszlifować, lecz przecież Leonard Cohen dał sobie jakoś radę bez uczestnictwa w takich programach. Zresztą skądinąd ciekawy kings of leon także wybił się, choć Wikipedia nic nie mówi o ich uczestnictwie w Idolu, itp. To jak się wypromować?

Sprawdź też

Sposób na jesienną nudę

Zaczynamy być społeczeństwem, któremu czytanie do szczęścia nie jest potrzebne. Niepokojące to stwierdzenie, albowiem człowiek wychowany jedynie przed ekranem telewizora funkcjonuje zupełnie inaczej, niż niż osoba, która czyta książki. Z jakiej przyczyny? Otóż czytanie bardzo pozytywnie oddziałuje na nasz rozwój. Telewizja blokuje rozleniwia nasze umysły. Wszystko jest podane na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu mamy dużo więcej swobody. Sami obsadzamy role i obmyślamy scenografię. Każdy szczegół wygląda tak, jak zechcemy.


Dzisiaj dosłownie wszystko trzeba potrafić wylansować - zatem nagrajmy piosenki, a później umieśćmy na jakże popularnym Youtube. Jednakowoż Youtube nie jest wszystkim. Trzeba także dbać o to by ktoś mimo wszystko obejrzał nasze nagrania. Trudne to zadanie, ponieważ na świecie takich ludzi jak my jest wielu. Praktycznie każdy chciałby odnieść jakiś sukces, być chociażby przez moment na topie, w takim razie konkurencja jest ogromna. Jednak jeśli ktoś bardzo wierzy w swoje umiejętności, swój "geniusz", nie powinien uważać, że nie jest jakimś wyjątkiem. Umieśćmy swoje nagrania na Fejsie, ale nigdy nie bójmy się krytyki. Choć słowa pochwały są miłe, łechtające nasze ego, to tak czy siak nic nam interesującego nie mówią. Wyłącznie krytyka, naturalnie taka konstruktywna krytyka, jest bardzo istotna.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.