Bita śmietana do tortu – jak warto ją wykorzystać i z jakiego powodu dobrze jest zdecydować się na jej dodanie?

Upieczenie tortu to bardzo ogromne wyzwanie. Rzecz jasna, sporo zależy od tego, z jakiego przepisu się korzysta, jako że stopnie trudności są różne, niemniej jednak, smaczne ciasto to zawsze trudne zadanie.


tu przeczytasz
Jednym z integralnych elementów tortu jest z reguły bita śmietana. To rzeczywiście smaczne uzupełnienie tortu, które może dodatkowo pełnić funkcje dekoracyjne. Za pomocą bitej śmietany można bowiem ozdobić powierzchnię ciasta. Wystarczy wykonać „kleksy” śmietany na jego obrzeżach, by zyskał on całkiem odmienny wygląd. Bita śmietana do tortu jest dość sztywna, dzięki czemu ma się gwarancję, że dekoracja od razu się nie rozpadnie, naturalnie jeśli będzie przechowywana w lodówce.

Bita śmietana może zostać wykorzystana również jako krem do przekładania kolejnych warstw tortu - wejdź tu. W tej sytuacji jednakże trzeba zachować umiar, zwłaszcza jeśli śmietana jest faktycznie bardzo słodka, jako że przesłodzony tort z pewnością nie będzie odpowiednio smaczny.

Bitą śmietanę można zakupić gotową w sklepie. Z reguły jest ona sprzedawana w niewielkiej butelce z wygodnym dozownikiem, co ułatwia korzystanie z produktu. Jest to dość popularne rozwiązanie, jako że śmietana jest gotowa do natychmiastowego użytku. Ewentualnie, kiedy ma się więcej czasu, bitą śmietanę można z łatwością przygotować samodzielnie. W tym celu dobrze jest użyć prawdziwej, wiejskiej śmietany, która da masie doskonały smak. Taka śmietana jest dziś bez trudu dostępna w sklepach, w związku z tym z pewnością odnajdzie się stosowny produkt.

tort
Napisał: Michael Kopp
Źródło: http://www.flickr.com
Śmietanka powinna być ubijana do momentu, aż uzyska się puszystą masę. W dodatku, należy ją osłodzić. Ilość cukru zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji smakowych, jednakże przyjmuje się, że 200 mililitrów śmietanki powinno zostać posłodzone 1 łyżką cukru pudru. Cukier puder jest konieczny, ponieważ o wiele lepiej łączy się z masą i staje się wobec tego w zasadzie niewyczuwalny. W zależności od tego, jaki tort chce się zrobić, bitą śmietaną można wzbogacić o inne smaki. Świetnie sprawdza się na przykład alkohol, zwłaszcza jeżeli bita śmietana ma zostać wykorzystana do przełożenia kolejnych warstw tortu. Na dodatek, dodać można też sproszkowaną czekoladę, która znakomicie komponuje się z tortami wiśniowymi.
15-03-13 08:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.