Sporty zimowe? Zdecydowanie warto!

Czy wybrałeś już najlepszy dla siebie sport na zimę? Warto pomyśleć o tym, aby w najbliższym czasie nie zapomnieć o regularnej aktywności fizycznej. Czipsy przed telewizorem? Taka „forma spędzania czasu” ma same minusy – mięśnie tracą na sprężystości, a kondycja słabnie. Oto propozycje na aktywne spędzanie czasu zimą.

narty
Napisał: boogy_man
Źródło: www.sxc.hu
Jeszcze niedawno, zobaczywszy na chodniku, maszerującą osobę , która dzierży w dłoniach dwa kije zachodziliśmy w głowę gdzie zapodziała narty. Jednak dziś ten widok nikogo już nie nie wprawia w osłupienie. Nordic Walking to głównie regularny ruch. A ten jeszcze nikomu nie zaszkodził. Główna zasada Nordic Walking? Zdrowie samo nie przyjdzie – należy je sobie wychodzić. Wskazane są jedynie: dobre chęci, kije i... podnosimy jednocześnie lewą nogę i prawą rękę. W trakcie aktywnego spędzania czasu z rodziną, znajomymi – podczas zimowych marszów, możemy zbliżyć się do siebie podczas wspólnych rozmów, nadrabiać zaległości z całego tygodnia a przy tym świetnie się bawić (praktyczne meble turystyczne). Nordic Walking to wzmocnienie kręgosłupa i mięśni grzbietu, poprawa zaopatrzenia komórek w tlen, poprawa wydolności serca, redukcja nadciśnienia a także zwiększenie spalania.

Dla sporej części z nas, zima bez szusowania po stokach to nie zima. Jazda na nartach to znany rolki (przenieś mnie do strony), który ma sporo plusów, mimo to Polacy w ostatnich latach polubili również snowboard! Jeszcze do 1998 roku (data wprowadzenia dyscypliny do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich), wielu z nas uważało, że przemierzanie stoku techniką „liścia” to tylko popisowe tricki dla małolatów. Obecnie to dyscyplina sportowa. W tej dziedzinie sportu, każdy znajdzie coś dla siebie (sporo więcej przeczytasz pod tym adresem). Trzeba tylko wybrać najbardziej nam odpowiadający styl, aby zagwarantować sobie wielką frajdę. Od najbardziej klasycznego, który bazuje na ślizgu po głębokim puchu, lesie czy otwartych przestrzeniach, po najbardziej wyszukane: freestyle, freeride czy freecarving.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.