Z jakiego powodu powinno się systematycznie chodzić do dentysty, jakie to może mieć znaczenie dla stanu naszych zębów.

Nasza cywilizacja nie jest niestety zbyt łaskawa dla uzębienia. Ogromne ilości słodyczy i niepilnowanie higieny jamy ustnej sprawiają, że większość osób zaczyna mieć jakieś kłopoty z próchnicą. Zwłaszcza u małych dzieci jest to duży problem, bowiem ubytki które się pojawiły w młodym wieku będą ciążyć przez następne lata, przy zaniedbaniach prowadząc nawet do utraty zębów.

Z tego też powodu bardzo ważne jest systematyczne odwiedzanie stomatolog, a w przypadku pojawienia się jakiś problemów szybkie ich wyleczenie. Lekarze zalecają, żeby przynajmniej raz na rok odwiedzać gabinet stomatologiczny kraków w celu kompleksowego przeglądu stanu uzębienia. Dzięki temu można wychwycić wszystkie powstałe od ostatniej wizyty ubytki, i je niskim kosztem i bezboleśnie usunąć.
Zielony fotel dentystyczny
Napisał: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak ktoś będzie zaniedbywał wizyty kontrolne, albo nic nie robi ze znalezionymi przez dentystę dziurami, to dalsze leczenie już takie tanie może nie być. Jeżeli wystąpi konieczność usunięcia nerwów, to koszt wyleczenia jednego zęba wynieść może tysiąc złotych, a czasami będzie trzeba go zwyczajnie usunąć. Zobacz też http://www.stomatologiacichon24.pl/wybielanie-zebow.php

Tak więc widać, że opłaca się systematycznie chodzić do dentysty i leczyć ubytki, jakie się znajdzie. Pomimo tego, że za każdą taką wizytę trzeba będzie zapłacić, to jednak w dłuższej perspektywie koszty mogą być dużo mniejsze, niż dopuszczenie do poważniejszych zmian, które będą wymagać drogiego i długiego leczenia. Lecz dentysta kraków to nie tylko samo leczenie zębów, coraz większą popularnością zaczyna się bowiem cieszyć stomatologia estetyczna. W tym przypadku raczej nie chodzi o leczenie zębów, lecz o poprawę ich wyglądu. Zabiegi stomatologii estetycznej to przede wszystkim wybielanie zębów i usuwanie kamienia.


Sprawdź też

Sklepy ze zdrowym jedzeniem

warzywa ekologiczne
Napisał: Paul Pitman
Źródło: http://www.flickr.com
Jesteś tym, co jesz – tak powiada stare przysłowie. Jesteś zdrowym człowiekiem, gdyż jesz zdrową żywność. A co w dzisiejszych czasach, znaczy to sformułowanie? Zdrowa żywność to wszelakiego typu produkty naturalne i ekologiczne, nieskażone chemią spożywczą i niezmodyfikowane genetycznie. Ich przygotowywanie i wytwarzanie opiera się w głównej mierze na naturalnych mechanizmach chemicznych, takie jak fermentacja oraz wykorzystuje się naturalne produkty, jak przykładowo żywe kultury bakterii. Do upraw warzyw ekologicznych stosuje się wyłącznie naturalnych nawozów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.