Czym jest winstrol a także arginina a także jak wpływają na działanie organizmu człowieka?

Jesteś kulturystą i nie wiesz jakich substancji używać? Chcesz wzmocnić funkcjonowanie aktywności fizycznej? Sprawdź co może Ci pomóc! Każdy kulturysta winien wiedzieć czym jest winstrol. Winstrol charakteryzuje się bardzo długim bo dziewięcio godzinnym okresem półtrwania. Dowiedziono, że chociaż winstrol nie oddziałuje bezpośrednio z receptorem glukokortykoidów, to z klei wchodzi w oddziaływanie z dwoma białkami wiążącymi glikokortykosteroidy – czyli STBP i LAGS, co skutkuje znowu do uwalniania kortyzolu - czyli hormonu odpowiadającego za katabolizm.
leki
Napisał: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Proces ten jednak ma niestety również te złe cechy takie jak np. „wysuszanie” stawów, co może z kolei skutkować do wielu kontuzji szczególnie u osób, które nie troszczą się zbytnio o rozgrzanie stawów przed sprawnością fizyczną. A jakie jest wykorzystanie? Winstrol jest sterydem głownie wykorzystywanym do cykli redukcyjnych. Można z kolei pomyśleć o wykorzystaniu go do pozostałych produktów na cyklu masowym, dlatego, że jak pokazały badania winstrol - poznaj przykłady przyczynia się do zniżenia poziomu SHBG, co oznacza z kolei tyle, że nasila funkcjonowanie tych innych środków anabolicznych stosowanych na cyklu. Jednak owe funkcjonowanie możemy wyłącznie zarejestrować w wersji w tabletkach, dlatego, że tylko taka forma podania wymusza pierwsze przejście przez wątrobę.

A jakie są efekty uboczne? Wydawało by się że wersja iniekcyjna jest bardziej bezpieczna dlatego, że może pomijać wątrobę. Ale z kolei nic bardziej mylącego, ponieważ tak się składa, że dwie wersje są równie szkodliwe. Być może jednak, że ta wersja w tabletkach troszkę bardziej źle oddziałuje na wątrobę, ale w konsekwencji to jest bezpieczniejsza chociażby dlatego, że wersja iniekcyjna jest wykreowana na bazie wody za sprawa czego zastrzyki są dużo bardziej podatne na skażenie bakteryjne. Do tego zastrzyki są bardzo bolesne.

Sprawdź też

Jakie efekty przynosi zażywanie whey protein?

Trening na dworze
Napisał: Aberdeen Proving Ground
Źródło: http://www.flickr.com
Białko jest jednym z najważniejszych suplementów dla wszystkich sportowców, jednak największe znaczenie ma dla osób stosujących długofalowy, wytężony trening wytrzymałościowy. Jest wymagane przy nabieraniu masy oraz formowaniu mięśni. Białka gwarantują prawidłowy bilans azotowy gwarantując maksymalną stymulację anabolizmu i regenerację mięśni.


Ważna dla sportowców i nie tylko jest w dodatku informacje o argininie. Arginina pojawia się w sposób naturalny w ciele człowieka. Jest to aminokwas endogenny, czyli dokładnie taki który może być wytworzony w ciele z innych związków. Prosto rzecz ujmując więc nasz organizm nie potrzebuje dostarczania tego składnika wraz z jedzeniem. Niestety jednak jak wskazują badania wraz z wiekiem zdolność do syntezy argininy w ciele zaczyna maleć. Niedobory argininy prowadzą natomiast do zachwiania harmonii wewnętrznej organizmu. Właściwa suplementacja diety przywraca odpowiedni poziom tego składnika co jest istotne ze względu na jego życiowe funkcje. Arginina jest aminokwasem koniecznym do wykonywania większości czynności fizjologicznych takich jak np. produkcja hormonu wzrostu i usuwanie szkodliwych substancji przemiany materii. Jest ponadto uważana za substancję istotną do przyrostu masy mięśniowej dlatego właśnie zawierają ją preparaty dla sportowców i kulturystów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.