Rower
rower
Napisał: www.123rowery.pl

Rower - w jaki sposób wybrać właściwy model?

Jazda na rowerze zalicza się do aktywności cieszących się dużą popularnością. Nie jest bowiem potrzebny znaczny wysiłek, by móc rozkoszować się ruchem na dworze. Rower to również korzystny sposób na szybsze poruszanie się. Jest także korzystnym zamiennikiem dla aut – jazda na rowerze jest nie tylko ekologiczna, ale również znacznie bardziej pozytywna dla kondycji człowieka. Wybór konkretnego typu i modelu sprzętu zależeć będzie przede wszystkim od tego, na jakim terenie będzie używany. Na przykład do jeżdżenia na długie dystanse odpowiednie będą modele takie jak Kross Trans Global. Poza tym występują modele dla kobiet, mężczyzn i dzieci.
Napisał: KROSS

Firma Kross jedną ze szczególnie popularnych firm w kraju

Uznawana za jedną z najpotężniejszych oraz najpopularniejszych marek rowerowych w Europie marka Kross jest bardzo rozpoznawalna w kraju. Nasz kraj jest niesamowicie otwarty na importowanie sprzętu z całej Europy, a sprzęty oraz urządzenia firmowe, szczególnie rowery, wybierane są analizując ich jakość.

W oczekiwaniu na sezon rowerowy

Podczas ciemnych zimowych miesięcy marzmy o momencie, gdy wreszcie wyruszymy na wycieczkę naszym rowerem. Pamiętajmy, że nudne zimowe dni to najlepszy czas na przygotowanie się do sezonu. Warto wyszukać pobliski sklep rowerowy, by zakupić wyeksploatowane części, płyny do czyszczenia i konserwacji roweru, oleje, smary lub inne akcesoria, gdyż właśnie wtedy możemy liczyć na najkorzystniejsze ceny. Warto zakupić profesjonalny kask, gdyż może uratować nam życie. Jeśli mamy dzieci, zadbajmy o ich prawidłowe przewożenie.
Bieganie
Napisał: iStock
Źródło: iStock

Sportowy tryb życia w każdym wieku

Aktywność fizyczna jest konieczna dla ciała, to nie ulega wątpliwości. Którą formę wybrać aby była dla nas ciekawa i zajmująca? To już jest kwestia osobista. Mimo zimy nie jesteśmy w dziedzinie sportu skazani na sprzęt fitness w klubach. Ciekawą alternatywą są kijki nordic walking, zwiększające stabilność podczas chodzenia, rozbudowujące także mięśnie klatki piersiowej i odciążające w pewnym stopniu stawy. Jest to forma ruchu proponowana dla każdej osoby, także dla seniorów.
Napisał: Fit4Fun

Dlaczego przydomowe siłownie są tak często spotykane.

Wysportowane ciało i nienaganna sylwetka to pragnienia wielu z nas. Tak na prawdę są tylko dwie możliwości na utrzymanie smukłej sylwetki: pierwszy z nich opiera się na codziennych ćwiczeniach fizycznych, kolejny rozbudowany jest naturalnie o wartościową dietę, jakiej będziemy musieli się trzymać przez długie tygodnie. Nie wszyscy lubią uprawianie sportu na zewnątrz. Dla nich różne hurtownie oferują sprzęt, który można postawić w domu, taki jak na przykład orbitreki, atlasy ćwiczeniowe czy rowerki.
siłownia
Napisał: iStock.com
Źródło: iStock.com

Najpopularniejsze przyrządy do ćwiczenia w domu

Jeżeli postawiłeś na dbanie o sylwetkę i zapisałeś się na siłownię, na pewno wkurza cię tam parę spraw. Bardzo często sala jest zatłoczona i uczęszczający zajmują hantle, zatem pozstaje jedynie czekać sporo na swoją kolej. Bywa tak, że na siłowni nie ma sprzętu, takiego jak np. orbiterek, przez co nie nie ma możliwości zaliczania danych ćwiczeń.
Napisał: sfllaw

Dbasz o zdrowie? Wsiądź na rower

Jazda na rowerze ma bardzo dużo pozytywnych stron. Jest to bardzo dobra możliwość dla osób będących na diecie, jak i dla tych, którzy chcą umacniać mięśnie, ulepszyć kondycję, lub po prostu chcących zrelaksować się w czasie wolnym. Rower spełni zadania środka komunikacji, spokojnie zastępując samochód i tramwaj. Dojazd do pracy czy szkoły nie będzie stanowił problemu, co więcej miniemy korki lub inne utrudnienia na drodze, a ponadto przyczynimy się do ochrony środowiska. Warto więc zastanowić się czy rowery miejskie to nie dobre rozwiązanie w temacie związanym z dojazdem do pracy.
dzieci
Napisał: Dan Cake
Źródło: Dan Cake

Ekologiczne domy

teraz coraz więcej ludzi uprawia ćwiczenia. Chcemy być zdrowi i szczupli i dlatego biegamy, jeździmy na rowerze czy pływamy w basenie. Różne ćwiczenia można wykorzystać również w praktyczny wyjście- na przykład, by dostać się na swoje nowe osiedle Poznań. Najlepszym środkiem komunikacji na takiej trasie będzie ponadczasowy rower.

Ćwiczenia na wysportowaną sylwetkę w domowej siłowni

Fitness to od pewnego czasu niezmiernie atrakcyjny – przede wszystkim wśród przedstawicielek płci pięknej - sport. Większa część pań, aby udoskonalić formę a także pozbyć się zbędnych kalorii zapisuje się do klubów i tam realizuje założone zamiary.
Napisał: KROSS

Który sklep rowerowy jest godny polecenia?

Za oknem wiosna. Przyroda obudziła się z zimowego letargu, a pogodne i coraz cieplejsze dni nakłaniają do spędzania wolnego czasu poza domem. Jakikolwiek ruch na świeżym powietrzu dobrze wpływa nie tylko na nasz stan psychiczny ale także na nasze ciało. Z myślą o naszym wyglądzie i zdrowym trybie życia, wyciągamy z garażu rolki, kijki do nordic walking czy hulajnogę. Z chęcią sięgamy również po rower, którego grono miłośników powiększa się z roku na rok.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.